Zpověď

sobota 31. červenec 2010 10:30

V diskuzi pod článkem od paní Miroslavy Nulíčkové-"Vyprávěnka první Ota", se mě tak trochu nemile dotkla slova pana Jirky B. v jeho přípisu, který byl adresován mě, v němž napsal toto:

 

" Já si myslím, že článek je o mezilidský vztazích, empatii, sympatii a vzájemné pomoci. Když čtu ale diskuzi, čtu apriori o zlodějině,zneužívání paragrafů kroucením či naopak narovnáváním, o lidské špatnosti. A přitom není vůbec jasné o co jde. Už se na ostatní nedokážeme dívat, jako na slušné politiky,úředníky,řemeslníky,lékaře,podnikatele,jako na slušné lidi ale jako na zloděje,korupčníky, podvodníky,manipulátory atd. Ano jsou někteří takoví, ale podstatná část taková není. A budeme-li v prvé řadě hovořit nepodloženě o každém, jako o padouchovi,bude takových padouchů stále více, protože ti zviklaní zatím poctivý začnou krást,lhát a podvádět,aby nezůstali těmi posledními spravedlivými s holou prdelí.Snažme se být slušní sami a neházejme okolo sebe pesimistickou agravací skutečnosti.Škodí nám to všem."  JirkB.

Tato slova mě vyprovokovala k tomu, abych odpověděla obšírněji.

Ano pane JirkoB., bohužel je to tak, že špatné zákony a špatné paragrafy v naší zemi jsou hojně zneužívány podvodníky všeho druhu!

Nikoho jsem ovšem nikdy v životě nepodezírala apriori a nezatracovala bezdůvodně a nepodloženě a o nikom jsem nikdy nemluvila, jako o padouchovi, aniž bych k tomu měla důkazy! Kdybych byla taková, jak říkáte, nikdy by se mi bylo nemohlo stát to, že jsem vinou své důvěřivosti, sama podvodníkům naletěla!

A to, že se v případě Realitní kanceláře Prolux Consulting Int.s.r.o. o podvodníky jedná, toho jsou hmatatelným důkazem stovky trestních oznámení, která jsou v současné době prošetřována na OHK v Praze!

Dále Vaše teorie, že budeme li otevřeně mluvit o zločincích a otevřeně na ně poukazovat, bude tímto zločinců přibývat, je přinejmenším velmi zvláštní! Takže podle Vás, když popíšu otevřeně systém něčího podvodného jednání a vy si můj text přečtete, je pro Vás takový text vlastně návodem, jak se stát podvodníkem a padouchem? Abyste, jak píšete, nezůstal náhodou sám, tím posledním spravedlivým s holou p…??? Hmmm…To byste se měl asi milý JirkoB. nad sebou opravdu trochu zamyslet!

 

Píšete rovněž pane JirkoB., že kolem sebe házím jakousi pesimistickou agravací skutečnosti. Nejsem si naprosto vědoma, že bych ve svém textu jakkoli zveličovala nějaké svoje chorobné příznaky. Možná byste se měl občas ujistit o pravém významu cizích slov, než je po někom „hodíte“!

Ale toto je pochopitelně nepodstatné!

Milý pane JirkoB., já opravdu nepíši své články z nějaké vrozené zloby a záště vůči lidstvu, ba právě naopak! Toto vše píši z důvodu, že mám lidi ráda a usiluji o to, aby obětí podvodného jednání bylo co nejméně! Usiluji zde dle svých skromných možností o jakousi osvětu, které mě samotné se v určitém kritickém okamžiku bohužel nedostávalo! Možná ale právě proto se mi té osvěty nedostávalo, že jsem ji nechtěla slyšet!

…Dívala jsem se na svět skrz růžové brýle…Dům jsem nikdy nezamykala…Věřila jsem každému, že mluví jedině pravdu a jedině pravdu!…Na publicistické pořady v televizi, jsem se raději nedívala, abych si náhodou nepřivodila skrze nějaké cizí problémy  pesimistickou náladu

.…Až se to zákonitě muselo stát!

Vynasnažím se Vás milý Jirko B. neunavovat příliš dlouhým příběhem, ale jelikož jste si postěžoval ve svém přípisu, že vlastně nevíte o co jde, pokusím se Vám to tedy nastínit:

Nuže předkládám vám zde svou osobní zpověď a dál si to již přeberte , jak je Vám libo!

…Na začátku byla loni v létě radost převeliká, neboť se nám jako rodině, podařilo získat(dědictví) pozemek našich snů, jen kousek od Prahy(na kterou jsme pracovně vázáni)! K tomu ovšem, abychom mohli na tomto pozemku postavit dům, potřebovali jsme nejprve vyřešit finance a tak jsme se rozhodli, prodat dům trochu dál od Prahy, v němž bydlíme nyní (Já, můj muž a dva synové). Napsala jsem tedy letos v lednu inzerát, který jsem umístila na několik realitních serverů…První reakce byla, že vzápětí (ačkoli bylo v inzerátu výslovně napsáni RK nevolat!) drnčel neustále telefon a RK, se nabízely jedna přes druhou. Statečně jsem ze začátku tomuto nátlaku odolávala. Asi po týdnu, přišla další fáze prodeje…Vykradli nám dům!(o 3 dny později proběhlo v televizi ve zprávách, že je toto běžné, když si lidi dají inzerát s fotografiemi interiérů nemovitosti na internet)…Jak jsem již psala výše, nezamykali jsme. Proč taky, když v předsíni spali dva velcí hafani!…No pravda, patrně díky dotěrnosti našich hafanů, se zloději omezili na předsíň a sebrali mi „pouze“ koženou kabelu s doklady, klíči, visa kartami a nějakou tou hotovostí a nový kabát za 3000Kč.!

Pak nastala další fáze prodeje. Jelikož na můj inzerát se ani po měsíci, neozval žádný soukromý zájemce, podlehla jsem nátlaku realitních kanceláří a svolila s jejich prohlídkami. Během několika dnů nás tedy navštívilo několik makléřů…Nebudu již zabíhat do podrobností. Zkrátka třetím v pořadí, byl makléř Proluxu, kterému jsem hned ve dveřích sdělila, že v žádném případě nemám v úmyslu podepisovat žádnou exkluzivní smlouvu. Makléř mě svatosvatě ujistil, že o žádnou exkluzivitu neusiluje a po velmi zběžné prohlídce a ujištění, že má dlouhý seznam potencionálních zájemců, které mi během týdne přivede, mi podstrčil k podpisu formulář o parametrech nemovitosti, o němž tvrdil, že je NEZÁVAZNÝ formulář o parametrech nemovitosti a který i vypadal dočista, jako nezávazný formulář o parametrech nemovitosti určený pouze pro evidenci k inzerci (tak jak je to u RK obvyklé). Vzhledem k tomu ovšem, že makléř listinu „omylem“ odnesl a já ji získala zpět až o 2 dny později. Zjistila jsem tedy až o 2 dny později, co jsem to vlastně podepsala. A to že tato „nezávazná“ listina obsahuje kromě lícové podepsané strany, ještě stranu odvrácenou, popsanou hustě drobnými(č8) bleděmodrý písmenky…A až tehdy jsem zjistila, že jsem vlastně upsala svůj majetek realitní kanceláři Prolux! Toto zjištění ještě dovršil můj starší syn, když vzal ten papír do ruky a pravil: “Cože? Tys podepsala rozhodčí doložku? Tak to je teda matko v p…!“ (do toho okamžiku, jsem naprosto netušila, co slovo rozhodčí doložka znamená, ani že vůbec něco takového existuje)

Po té jsem se zhroutila a několik dní jsem jen brečela, lítala jak zběsilá po internetu a volala právníkům a to vše s výsledným zjištěním, že od této smlouvy NELZE V ŽÁDNÉM TERMÍNU odstoupit! Což mě dorazilo definitivně a já si začala vyhlížet po lese nějakou silnější větev…. Pak ale jednoho dne přišla dcera a pravila: „Matko! Co když se to všechno stalo jenom proto, abys právě TY pomohla všem těm nešťastným vyproluxovaným lidem!“

A to mě nakoplo k činu!

 

Od té doby uplynulo již bezmála 5 měsíců a já jsem nejen pronikla do tajů rozhodčích doložek ale vzdělala jsem se tak trochu i v občanském právu, založila jsem občanské sdružení „stop trestuhodným obchodním praktikám-STOP“a založila jsem rovněž webové stránky STOP_PROLUX http://stop-prolux.webnode.cz/ na kterých shromažďuji všechny dostupné materiály a hlavně jsem na těchto stránkách vytvořila prostor pro nešťastné podvedené lidičky, kteří bloudí bezradně (stejně jako já na začátku) po internetu a zoufale hledají a nenacházejí pomoc! Denně si na téma Prolux a rozhodčí doložky dopisuji se zhruba 10 lidmi přes e-maily, pomáhám v součinnosti s právníky těmto lidem řešit jejich konkrétní situace, povzbuzuji tyto lidi, když je jim nejhůř a ztrácejí odvahu bojovat a hlavně se snažím sjednotit takto poškozené lidi ke společnému odporu!

Myslíte si stále ještě, pane JirkoB., že toto dělám z nedostatku empatie, jak jste se vyjádřil? Toto je podle Vás z mé strany nedostatek pomoci? Komu jste vy sám, (ruku na srdce) kdy pomohl v takovém měřítku a bez nároku na odměnu?

Nyní vám možná v hlavě straší otázka, milý JirkoB, proč si nesedím na svých stránkách a neřeším si problémy s Proluxem někde v ústraní. Proč sepisuji své elaboráty a cpu se s nimi na veřejnost? Koho to zde může zajímat, že?

Víte co milý JirkoB. Vy se třeba zrovna nechystáte žádnou nemovitost prodávat. Možná se k tomuto kroku nechystá ani nikdo jiný z blogerů. Tyto blogy ovšem navštěvuje kromě Vás i spousta dalších lidí! A pokud budu vědět, že jsem svými články, zachránila byť jen jednu jedinou potencionální oběť ze spárů Proluxu, tak mi to stojí za to! A ten pocit mě bude hřát u srdce!

Důkazem toho, že mé nasazení, není tak docela marné, je návštěvnost mých stránek, která v tomto měsíci dosáhla již 130 návštěv za den! A konec konců i má reputace zde, která je Vám patrně trnem v oku nejvíce!

Přeji vám tedy milý JirkoB. Aby Vás nikdy v životě zlo podobné Proluxu nepotkalo a aby slovo EMPATIE, jímž se oháníte, nebylo pro Vás jen hezkým cizím slovíčkem!

P.S. Jelikož jste se v diskuzi, pane Jiří Buzický, ráčil vyjádřit v tom smyslu, že jste nikdy v životě o mě neslyšel a nikdy jste na žádný můj přípis nereagoval. Vkládám sem tedy dodatečně, pro osvěžení Vaší paměti TOTO :

JB.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Světlana Glaserová

Světlana Glaserová

Světlana Glaserová

Chci nazývat věci pravými jmény, bez ohledu na to, jakými jmény sama budu nazývána!

Jsem trochu výtvarnice, trochu animátorka, trochu scénáristka. Jsem žena svého muže, matka 4 dětí a babička 5 vnoučat. Ráda bych psala o všem možném i nemožném... Zatím to ovšem vypadá, že víc o tom nemožném!

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora