Soukromí rozhodci-loupežníci z povolání!

sobota 24. červenec 2010 23:13

Romantické představy o loupežnících, kteří brali bohatým a chudým dávali, jsou dnes pochopitelně přežitkem. Moderní loupežníci již nečíhají pod dubem za dubem, ale prohánějí se drahými fáry, bývají čistě  oděni a jejich vystupování bývá stejně uhlazené, jako jejich líce. Místo bambitky, si pak v pohodě vystačí s kouskem papíru a propiskou. A tak běžný občan při setkání s takovým "slušným člověkem" většinou ani netuší, že byl právě přepaden loupežníkem z povolání. (Pozor rovněž i na častý výskyt elegantních loupežnic!)

Různých odrůd a kategorií loupežníků s bílými límečky, je v naší zemi bohužel nespočet. A někteří z nich, skutečně tančí na hraně, nebo i za hranou zákona. Já bych se ovšem ráda tentokrát blíže podívala, na jednu mimořádně nebezpečnou kategorii loupežníků, kteří

loupí ve vší „počestnosti“ a pod záštitou zákonů!

Ráda bych se podívala jak to chodí u SOUKROMÝCH ROZHODČÍCH SPOLEČNOSTÍ

Argumentace zastánců soukromých rozhodčích společností, vyzdvihujících jejich pružnost a rychlou vykonavatelnost „spravedlnosti“, nemá ve skutečnosti žádné reálné opodstatnění!

Když se totiž nad problémem množství kauz projednávaných jednotlivými soukromými rozhodčími společnostmi, zamyslíme, dojdeme k závěru, že nebýt těchto soukromých rozhodčích společností, nebylo by ani kauz jimi projednávaných!

Vzhledem k tomu, že soukromé rozhodčí společnosti bývají zakládány výhradně za účelem zisků a jakékoli hledání a nalézání práva, je pro ně tedy naprosto nepodstatné! Mohou tím pádem  tito justiční podnikatelé, vynášet soudy nad občany, jako na běžícím pásu, aniž by se jakkoli starali o spravedlnost a aniž by jim hrozil jakýkoli postih při pochybení!

Tito soukromí Rozhodci, mohou být zároveň i velmi „pružní“ a žádné „zavalení“ kauzami, jim v žádném případě nehrozí! Na rozdíl od Občanských soudů, které nestíhají a bývají kauzami zavaleny mimo jiné zřejmě také proto, že občanský soud musí na rozdíl od soukromých rozhodčích společností dodržovat zákony a ctít práva žalovaných a nejen žalobců!

Soukromé rozhodčí společnosti fungují zpravidla v přímé součinnosti se žalobci, tedy jinými podnikatelskými subjekty. Kupříkladu se soukromými úvěrovými společnostmi, realitními kancelářemi a podobně, které je plynule kauzami zásobují.

Rozhodčí společnosti, jsou tím pádem na těchto podnikatelských subjektech bezprostředně finančně závislé a tak se není čemu divit, když pak rozhodčí nálezy, vyznívají na 100% ve prospěch zadávajícího podnikatele (žalobce), který naprosto cíleně za pomoci svých právníků, formuluje své smlouvy opatřené rozhodčími doložkami,výhradně za účelem vytvoření rozporů! Tedy tak, aby ustanovení těchto smluv, musel potencionální zákazník dříve nebo později porušit.

Jakmile pak zákazník, který bývá často spotřebitelem (tedy o mnoho slabším právním subjektem), některé z ustanovení smlouvy většinou nedopatřením poruší, bývá předhozen Rozhodci a vzápětí Exekutorovi!

Tak se nezřídka stává, že prostý občan, který se „provinil“ pouze tím, že buďto nepozorně přečetl smlouvu, nebo jejímu zapeklitému obsahu správně neporozuměl a nebo ani neměl jinou možnost, pokud chtěl na nabízený produkt dosáhnout, je chycen do pasti jednoinstančního Rozhodčího soudu odkud není úniku, ni odvolání!

Stovky, možná i tisíce občanů takto doplácejí svými majetky na loupežníkovo umění vládnout perem a na jeho právní znalosti! A argumentace, že si každý má zvážit, než něco podepíše, je naprosto irelevantní. Ne každý člověk a to nemusí být ani podprůměrné inteligence, je totiž schopen posoudit objektivně nebezpečí, které mu podepsáním rozhodčí doložky hrozí! Neboť, kdyby to nebezpečí tušil, nikdy by byl takto nevýhodnou smlouvu nepodepsal. A to je právě to nač tito novodobí Loupežníci spoléhají a na čem bývá postaveno celé gró jejich „podnikání“!

Je to hrůza, je to svinstvo, je to zvěrstvo, je to brutalita a loupež za bílého dne! A to vše pod záštitou děravých zákonů naší země!

Na svých webových stránkách http://stop-prolux.webnode.cz/ , se nyní věnuji pomoci, podobně postiženým spoluobčanům, kteří naletěli na sliby

Realitní kanceláře Prolux Consulting Int.s.r.o.O-PENIZE-VAS-IHNED-OBEREME.jpg

A kteří nyní "vinou" své důvěřivosti, musí čelit podobným bezcharakterním loupežníkům.

Jen pro ilustraci zde uvedu jeden obzvláště brutální případ ze stránek STOP-PROLUX:

2.6. 2010 Dobrý den,

Jsem jedna z mnoha podvedených Proluxem a teď mám exekuci na 397 000 Jsem z toho na mrtvici.Dnes mi přišel exekuční příkaz!

13.7.2005 jsem s nimi (myšleno s RK Prolux)podepsala smlouvu o podpoře prodeje nemovitosti.Ani jednou mě RK nekontaktovala tak jsem dala 29.5.2006 výpověd. Koncem roku 2006 jsem domek prodala a již to běželo.Nejdřív žádali 190000 provizi, kterou jsem jim nevyaplatila a jela jsem do Teplic za p. Valentovou ,která mi řekla že to dá do pořádku a kdyby byly problémy tak že mi zavolá,jinak at si nedělám starost. Tak jsem bohužel věřila že je všechno v pořádku a ted jsem na mrtvici.

Žádné předvolání k soudu jsem nedostala až dnes přišel rovnou exekuční příkaz. Zítra jdu na policii do Prahy ,Přípotoční . Zítra vám pošlu dokumentaci.Moc děkuji za podporu.Pokud mužu poprosit o pomoc budu moc ráda. Děkuji M.F

A o 5 dní později:

Paní S větlano udělala jsem jak jste řekla podala jsem včera trestní oznámení na RK Prolux mluvila jsem i s p.Hanzlíkem všechno jsem mu řekla a ten mi doporučil také dát trestní oznámení a u právníka sepsat žalobu.Dnes jsem byla u právníka a ten mi odmítl žalobu sepsat že proti PROLUXU je to beznadějné že budou postupovat podle smlouvy.Ted jsem se ale uplně zhroutila protože mi exekutor zablokoval učet i když mám 15 dnu na odvolání a to je až 15.6.Nevím co mám dál dělat???

Tato oběť loupežného přepadení je důchodkyně a je i bez Proluxu ve velmi těžké situaci. Myslíte, že to nějakého rozhodčího soudce zajímá? Myslíte, že to vůbec někoho zajímá?


"...Názor Nejvyššího soudu si přečtu, ale podnikatelský záměr naší společnosti to neovlivní! Já za sebe konstatuji, že na své praxi nic měnit nebudu…. Řekněte sama, připadá vám normální, že bych si v právním státě vybral výklad, který pro mě není zcela příznivý? Nemá to sílu zákona a není to ani rozhodnutí v konkrétní věci, proto se tím necítím vázán. Respektovat musím zákony a rozsudky. Ale názor Nejvyššího soudu je jen názor, je zajímavý, ale není pro mě závazný. Může působit jen silou své právní argumentace."


Takto se vyjádřil v Lidových Novinách 26.ledna 2010, šéf soukromé firmy rozhodců Tomáš Sokol k rozsudku Nejvyššího soudu, jež zpochybnil platnost rozhodčích doložek vydaných soukromými rozhodčími společnostmi,

Sokolova Společnost pro rozhodčí řízení nabízí dvacet tři rozhodců včetně Tomáše Sokola. Je mezi nimi například šéf Ústavu státu a práva Jan Bárta.

Kolik smluv nabízí výběr z těchto rozhodců, Sokol neví, ročně tito rozhodci řeší zhruba třicet tisíc případů. Kolik rozhodci ročně vydělají, si Sokol netroufá odhadnout. „Nejsou to úplně malé peníze,“ říká. „Přece rozhodce jen kvůli tomu, že soudci mají nějaký názor, nevyhodím na dlažbu?

Pokud bychom celkový počet rozhodčích nálezů rozpočítali na pracovní dny v roce, vychází, že jeden rozhodce denně řeší přibližně 5 sporů. Náklady na jednotlivé spory se v této společnosti liší a vycházejí z hodnoty předmětu sporu. V případě, že by průměrná výše poplatků byla 5.000 Kč, mohl by si jeden rozhodce vydělat až 25.000 Kč za pracovní den. Výdělky "svých" rozhodců však, dle vlastních slov, nezná ani Tomáš Sokol.

http://www.rozhodnene.cz/aktuality/100127-spocitano-5-rozhodcich-nalezu-denne

Zároveň ovšem samotná EXISTENCE těchto soukromých rozhodčích společností, pluje poněkud „na vodě“ vinou mnohoznačnosti výkladů zákonů ČR!

V §13 odst.1.- se praví: „STÁLÉ ROZHODČÍ SOUDY MOHOU BÝT ZŘÍZENY POUZE NA ZÁKLADĚ ZÁKONA!“

Žádná ze SOUKROMÝCH rozhodčích společností, ovšem nikdy na základě žádného zákona zřízena nebyla! Tyto společnosti podnikají většinou pouze na základě živnostenského oprávnění se živností VOLNOU!

Žádná z těchto stálých rozhodčích společností, vlastně ani na základě žádného zvláštního zákona, zřízena být nemohla. Neboť žádný takový ZVLÁŠTNÍ ZÁKON V ČR NEEXISTUJE!

A přesto kupodivu tyto stálé soukromé rozhodčí společnosti. Jako kupříkladu nám dobře známé Sdružení rozhodců a.s. spřažené s Proluxem, nejenže existují a vesele podnikají ale naprosto svévolně

SOUDÍ  A  ODSUZUJÍ  SVÉ  OBĚTI  K  NAPROSTO  ZVĚRSKÝM  SANKCÍM,   JAKÉ  BY  U  OBČANSKÉHO  SOUDU  BYLY  NAPROSTO  NEMYSLITELNÉ!

Naštěstí již vláda chystá proti těmto zvěrstvům konečně nějaká protiopatření (budou se sice zatím týkat jen spotřebitelů, ale i to je krůček směrem ke spravedlnosti!):

http://w.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/762200

Kolik obětí ovšem ještě na poslední chvíli na toto nedopatření v českém polodivokém soudnictví doplatí, ví jen Bůh a Rozhodci!

 

Světlana Glaserová

Světlana Glaserová

Světlana Glaserová

Chci nazývat věci pravými jmény, bez ohledu na to, jakými jmény sama budu nazývána!

Jsem trochu výtvarnice, trochu animátorka, trochu scénáristka. Jsem žena svého muže, matka 4 dětí a babička 5 vnoučat. Ráda bych psala o všem možném i nemožném... Zatím to ovšem vypadá, že víc o tom nemožném!

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora